fbpx

Můj příběh


Přála jsem si svatbu snů a věnovala celý rok přípravám. I přes veškerou snahu se ale plno věcí nepovedlo. 

Za ty roky jsem nasbírala plno zkušeností z jiných svateb, které by vám mohly pomoci. 

Během svatebního dne totiž dost často nastávají úskalí, která pak mohou zastínit tento krásný den. Na svých příbězích vám ukážu, co jsme mohli udělat jinak.

Můj Blog vznikl jako touha sdělovat rady, zážitky a zkušenosti ze svateb, ale časem se ve mně probudila touha psát i o příbězích ze života, které mě potkaly. Proto mám v popisku stránky Nejen Svatby | Příběhy psané životem.

Něco o mně

Jmenuji se Šárka Pospíšilová. Dnes jsem maminkou 2 dcer, Verči a Terezky. Jsem máma, která se snaží udržet krok a zvládat rychlé životní tempo, které toto školní období vyžaduje. Ne vždy je to ale lehké a dost často bývám na pokraji sil...Právě ale ony mě naučily, že nic není stálé, jenom změna. A já se postupem času stala flexibilnější, odolná a imunní vůči rušení svých plánů a vizí. Což se o mé minulosti říci nedá. Kéž bych tyto zkušenosti měla před svatbou.

Kdysi jsem ale bývala nadšenou cestovatelkou, která milovala komunikaci s kamarády z různých koutů světa. Má motivace učit se jazyky pramenila z přátelství, která jsem navázala již na gymnáziu díky výměnným pobytům, po té přišla několikaletá charitativní pomoc ve francouzské vesničce Lourdes a následně při studiu angličtiny v multikulturní třídě ve městě Brisbane v Austrálii.

Za svých mladých let mě nikdo nemohl zastavit, můj drive a touha objevovat nové a nové věci, mě poháněla životem dál k dalším dobrodružstvím a zážitkům. Z každé cesty jsem si psala reportpsala příběhy, abych své zážitky a místa nezapomněla.

Už na gymnáziu jsem si vysloužila přezdívku "Šeherezáda", kterou mi dal náš americký profesor angličtiny, protože jsem měla vždy příběh k vyprávění. No a jeden můj bývalý kolega mé psaní okomentoval: ,,Jseš jak Božena Němcová". A já se upřímně zasmála a říkala si: ,,Ojééé, už je to tu zase a něco na tom asi bude...:-)." Psaní mě prostě baví a naplňuje.

Vlastní svatba

Již je to víc jak 10 let, co jsem se sama vdávala a jako každá žena, jsem se na svatbu strašně moc těšila. Dlouho ji plánovala a ladila přípravy k dokonalosti. Bohužel jsme během našeho dne D udělali plno chyb. Udělali jsme jich tolik, že musím říct, že díky nim – kvůli nim, manželovi pořádně zastínily tento krásný den.

Další svatby a můj vývoj

Od své svatby jsem cítila chuť posílat toto poselství chyb a nezdarů dál, a tak se stalo, že ať jsem si to ze začátku vůbec neuvědomovala, začala jsem se aktivně podílet na svatbách, na které jsem byla pozvána.

Ať už to byla rodina nebo kamarádi, vždy jsem si našla skulinu, jak předat své nezdary a chyby dál tak, aby na ně byli připravení a možná se jim i na základě mé rady a mého vlastního přešlapu, vyvarovali… Chtěla jsem jim pomoci a aby se jim nestalo to co mně.

Za ty roky jsem prošla hodně svateb :-), nabrala další zkušenosti a příběhy, které chci vyprávět.

Můj zlom přišel na svatbě mé kamarádky v roce 2018.

Má kamarádka a v té době i kolegyně mě vlastně navedla na tuto myšlenku a dodala mi odvahu pustit se do svého snu. Jako symbol poděkování za pomoc mi dala na svatbě knížku: ,,Jak se dělá svatba”, a tím mi dala najevo, že si váží toho, co jsem pro ni udělala. A najednou mi došlo, že si tenhle svůj dar, či co to je, nechci nechat pro sebe… Že je tu možnost pomoci mnohem většímu počtu lidí.

A tak jsem se rozhodla následovat svůj sen…

Proč bych Vám mohla pomoci?

Protože mám za sebou svou vlastní svatbu a i mnohé jiné svatby, kde jsem tyto opakující se chyby viděla zas a znova... Cítím chuť sdělit všem budoucím snoubencům a především nevěstám to, čeho by se měli/mohli vyvarovat. Tyto scénáře chyb se totiž rády opakují...

Pro ty, které svatba čeká a chtěli by o ní diskutovat, zvu do uzavřené skupiny na Facebooku: ,,Zážitky a zkušenosti ze svateb". Zváni jsou i ti, co svatbu již mají za sebou a chtěli by se podělit o své zážitky.

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatby.

Můj plán do budoucna - podrobné eBOOKy

Na svůj BLOG budu umisťovat své poznatky, nápady i vlastní chyby. Do budoucna bych chtěla ale dát dohromady komplexně náš svatební den se všemi chybami, co se nám povedly udělat. V knize (eBooku) popíši podrobně i chyby, které jsem za ty roky viděla i na jiných svatbách. Podíváme se detailně na to, co se komu nepovedlo a jaké efektivní řešení by to vyřešilo.

HURÁÁÁ!!! UŽ JSEM EBOOK DOPSALA :-), MÁM TAKOVOU RADOST.

Je to takové mé miminko, které doslova rostlo 9 měsíců a oficiálně spatřilo světlo světa 11. 1. 2020. Ebook mi dal upřímně hodně zabrat a stál mě opravdu nevyčíslitelně úsilí, peněz i času. Ale věřím, že má snaha posílat mé poselství chyb a přešlapů nebyla zbytečná.

U svých příběhů postupuji chronologicky, jak naše chyby vznikaly, jaké měly důsledky a jak to vše dopadlo. Na dalších příbězích dávám další příklady, co se mohlo vylepšit a co se nečekaného událo.

Součástí eBooku jsou i mé návrhy řešení a jiný úhel pohledu. Mým cílem je poučit čtenáře z mých vlastních chyb, ale hlavně je povzbudit a pomoci jim jejich krásný den co nejklidněji prožít, i přesto, že by se i jim něco na svatbě nepovedlo.

Další plán je vytvořit plno návodů, šablon i přehlednou příručku Zábavy a her (nejen na svatby).

Náš autentický příběh svatby z pohledu nevěsty, obohacený o příběhy z dalších svateb psané pohledem svědkyně a kamarádky, s Bonusy na tisk i vzorovými tabulkami v google dokumentech vám nabízím opravdu za symbolickou cenu.

eBook o svatbách
eBook se 4 svatebními příběhy a nečekanými zápletkami
eBook Zdarma
eBook ZDARMA
4 svatební příběhy