fbpx

Proč jsem se rozhodla psát blog a vytvořila si své stránky?

Z nějakého důvodu tíhnu ke svatbám a vždy se přistihnu, že mé nadšení je jakési větší než by bylo zdrávo. U příprav na svatbu svých kamarádek jsem byla jako malé dítě. Zářící, nezištné a plné energie. Už několikrát jsem byla požádána, zda bych s kamarádkami nezašla vybírat svatební šaty. No já byla nadšením celá bez sebe :-). Jejich kalkulace a plány jsem prožívala s nimi, ráda jsem je s nimi probírala. Sepsala jsem i v bodech do Google dokumentu své zkušenosti, které jsem nasbírala. A tímto vlastně celé začalo. Svůj seznam rad a svých chyb jsem rozšiřovala a začala se tomu ještě více věnovat.

Zlomový okamžik přišel v září 2018 (10 let po mé svatbě), kdy se vdávala má kamarádka Alča. Ani nedokážu popsat, jak jsem se na svatbu těšila a kula plány, co jí zrealizuji za blbinky jako zpestření, které ji i ostatní rozesmějí. Povedlo se vše, co bylo v plánu a hlavně to byla sranda a zábava i pro ostatní. Co mě opravdu zasáhlo a opravdu mě to nasměrovalo, byl okamžik, kdy mi přede všemi na svatbě poděkovala za pomoc a dala mi knihu ,,Jak se dělá svatba“. Byl to pro mě signál, běž do toho a zkus to.

A to už byl jen krůček k tomu, abych se dostala ke zrealizování svého Blogu a stránek. Ve svých reálných příbězích nikomu nechci nic vnucovat. Je na každém, co si z nich odnese. Chtěla bych na nich ukázat, jaké by to bylo z jiného úhlu nebo přístupu. Že chyby děláme každý, ale že je děláme proto, abychom se poučili a příště to zkusili jinak. Proto bych nechtěla, abyste mé příběhy brali jako kritiku chyb, které se staly…Ale abyste si na nich sami uvědomili, že je třeba v podobném znění děláte taky.

Věřím, že někomu přeci jen pomohu své postoje přehodnotit. Protože já sama jsem dříve byla při svatebních přípravách tvrdohlavá, umíněná a puntičkářská, a tak není divu, že jsem udělala plno přešlapů a omylů. Ale jsem za ně ráda, protože po své svatbě jsem se snažila ty, které to teprve čeká nasměrovat, aby neudělali ty stejné chyby. I přes varování se ale chyby opakují a neočekávané situace vyplouvají. Když k nim ale budete mít ten správný postoj, budou vám i k užitku.

Mé příběhy (nejen o svatbách) budou sice zacílené na chyby, omyly a nezdary, ale vždy bych na nich chtěla ukázat něco pozitivního a zakončit problém vždy povzbudivým slovem na závěr. S mými názory nemusí plno lidí souhlasit, ale píši tyto články pro ty, které tato tématika opravdu zajímá a která by jim mohla pomoci.

,,Nebojme se chyb, vždyť ty nás posouvají v životě dál a dál :-).“

 

Další články k tématu svateb si můžete přečíst v  kategorii Svatby.

A již si můžete stáhnout eBook zdarma s názvem Svatby – 3 Největší chyby při jejich plánování.

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatbykde sdílím fotky vždy s mini vzkazem-mini příběhem – mini poselstvím. 😉

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>