fbpx

Dejte si bacha, jakou barvu sedačky si vybíráte. Možná vás i přežije!

Má dřívější umanulá povaha…

O čem to bude tentokrát? Jak napovídá název článku, bude to o naší sedačce. Před více jak 13 lety, kdy jsme s Jirkem spolu začali bydlet, jsme potřebovali vybrat sedačku, vymalovat a zařídit dočasně přechodný byt…

V té době mě doslova ovládala mánie oranžové barvy. Oranžová byla všude, kam se podíváte…No a nenapadlo mě nic lepšího než si ji vydupat i u sedačky. Rapl! Co na to dnes říct. Stává se vám, že se vám po několika letech změní chutě? Že vám začne chutnat guláš, i když jste ho dřív nemohli? Jste schopní sníst olivy, i když jste je dřív nesnášeli? Tak ano, to je to, co myslím…

U barev to prosím funguje taky. Já to ale do té doby jaksi nebrala v potaz. Jirka souhlasil, chtěl mi zřejmě udělat radost. Určitě ho ale oranžová nijak nebrala, natož že by z ní byl tak unešen jako já, že. No vtipná jsem byla dostatečně, oujé.

oranžová na každém kroku

Náčelník Líšeňského klanu ,,Šedý lišák“ na oranžovém křesle. Dekorace i hrnky ala orange.

No a co myslíte, že se nestalo? Jasně že se mi oranžová omrzela, ba co víc, začala mi být až bytostně protivná. I ze šatníku letěla. Ale s co tak drahou sedačkou na zakázku? No hvězdě se nepodařila prodat nikde na bazoši ani sbazaru, jak ji to jinak se vším velice šlo… Naštěstí přišla záchrana. Začaly letět potahy na sedačky a dokonce univerzální. Inspirovala jsem se u tchýně, která si takhle pořídila několik potahů v Decodoma.

šedé potahy na sedačce - od Decodoma

Po přestěhování do spravovaného baráčku dostala sedačka zbrusu nový kabátek. (pozn. potahy z Decodoma)

I přes velké rozmlouvání z Jirkové strany, jsem to riskla. A výsledek? Není vůbec k zahození a sedačku můžeme vesele používat dál bez nějakého afektu. 😎 A paní rádabarvová si střídá různě barevné polštářky, jak se mění roční období. A proč ne? Vždyť je to boží.

2 druhy potahů z decodoma

Ke srovnání další potah na křesle, to jsme nakonec dali Terezce do pokoje. Je z takového ,,žabičkového“, odolnějšího, ale chladivějšího materiálu.

Na jaře – zelené listy se dřevem

V létě – levandule nebo tématika moře

Na podzim – ježek, veverka, sova a vlk v listí

V zimě – liška, veverka, srnka, divočák ve sněhu nebo vánoční tématika s červenou

Tak co? Stalo se vám to taky? Nevěšet hlavu a vzhůru zkusit potahy. Samozřejmě mají i své mouchy. Typu cestují ve směru, kde děti hajsákují a vytahují se nitky. Velké pozitivum ale je, že je můžete kdykoliv vyprat a věřte, že nejen děti se umí postarat o umazání nebo polití sedačky či křesla.

šedá sedačka

Nakonec jsme všichni rádi, že je sedačka stále s námi. 🙂

A jaká pak letí barva u mě teď? 😎

Představte si že zase oranžová…Ale taková ta křiklavá fluorescentní…i se zářivou zelenou, růžovou, fialovou i modrou…no jedu na vlně zvýrazňovačů. 😉

Ať žijí výrazné fixy!:-)

různé odstíny barev

Nuance různých odstínů barev

Je až zarážející, kolik odstínů barev dokážu vnímat. Každý jsme jiný a obecně muži těch barev vidí a rozlišují podstatně míň. Vždy si vzpomenu, jak Jirka roste, když si s mamkou popisujeme barvy: Lososová, smaragdová, azurová, petrolejová, fuchsiová, humrová, meruňková, cyklámen…“ 😎 Ne, nejsme padlé na hlavu. Každý ten název barvy vystihuje určitý odstín dané barvy a člověk si ten odstín rychleji vybaví, když si představí něco konkrétního.

Takže mi nejde jen tak říct, že lososová a meruňková = oranžová. Často jsme se pošťuchovaly kdysi  s kolegyněmi v práci, zda ta a ta barva patří do škatulky zelené nebo modré…bylo to fakt zajímavé, jak každý ty barvy vnímá. 😉 A tak je to se vším…Buďme k sobě shovívaví a trpěliví, nemůžeme být jeden jak druhý. Co má někdo jiný, nemůžu mít já…A co mám já, nemůže mít nikdo jiný!

Každý z nás je ORIGINÁL!!! 🙂

Důkaz místo slibů…;-) Dívejte se kolik je kombinací! Např. Levandulová + slunečnicová, to vás prostě rozseká. 😉  (pozn. vzorník ze Stavebnin Kapsia)

 

Doslova ráj barev. Ke každé dvojici máte ilustrační obrázek něčeho konkrétního. 🙂 Losos, mandarinka, meruňka, či byste rádi latté…?😎 (pozn. vzorník ze Stavebnin Kapsia)

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>