fbpx

Nepodceňte pojištění vozidla do zahraničí!

Asistenční služba – pojištění vozidla do zahraničí

Copak se nám zadařilo tentokrát? V únoru 2020 o jarních prázdninách jsme poprvé s holkama vyjeli na lyžovačku do Rakouska. Podařilo se mi sehnat na poslední chvíli  ubytování kousek od Hochkaru. Jeli jsme vlastním autem, proto jsem automaticky přikoupila připojištění vozidla do zahraničí.

Ještě jsme nikdy nic nemuseli s asistenční službou řešit, proto jsme neměli žádnou zkušenost. Přiznám se, že veškerá ta dlouhá lejstra k pojištění do mrtě nečtu, tak ani u pojištění vozidla jsem tak neučinila.

Příště už vím, že si vše musím důkladně pročíst a vám to radím taky.

Předposlední den pobytu se to stalo. Bylo to zrovna při výjezdu na Hochkar. Jirka zastavil úplně na prvním parkovišti a já se ptám: ,,Proč nejedeš na ty blíž ke kasám?“ ,,Rád bych, ale auto odmítá.“ Já totiž celou cestu četla knížku a byla ve svém světě. Nevnímala škytání auta, ani řvaní motoru při Jirkové snaze auto víc rozjet.

A tak jsme dojeli. Šli jsme lyžovat s černými myšlenkami, zda se dostaneme zpátky do hotelu. Paradoxně ten den byl nejhezčím dnem ze všech. AZURO. To na Hochkaru bývá zřídka…

Po nejhezčí lyžovačce našeho pobytu jsme nasedli do auta a z kopce jej rozjeli. Doslova jsme doskákali do hotelu, cca 20 km od Hochkaru. Byla sobota 22.2.2020, ve večerních hodinách jsme začali hledat podrobnější informace k asistenční službě, které nám před odjezdem byly zaslány mailem. V neděli ráno nám měl končit pobyt v hotelu Waldesruh a Jirka i já jsme potřebovali jít v pondělí do práce.

Jirka zavolal na linku technické asistence vozidel. Operátor mu ale sdělil, že máme nárok jen na odtah vozidla pouze k nejbližšímu autorizovanému servisu (v našem případě VolksWagen), a to až v nejbližší pracovní den. Odtah našeho auta do místa bydliště by byl možný jen v případě, že by servis auto nebyl schopen opravit do 3 pracovních dní. 

Na základě těchto rozcházejících se informací Jirka zkusil zavolat svému kamarádovi, který provozuje i odtah vozidel. Byl ochotný pro nás v neděli ráno dojet i s náhradním autem, ve kterém bychom všichni odjeli. Vše dobře dopadlo, my opustili hotel v den odjezdu a i v pořádku dorazili domů. Nervy nám ale pěkně pracovaly už od soboty…

Celá záležitost se nakonec prošetřovala 2 měsíce, ale naštěstí v náš prospěch dobře dopadla. Tedy, že nám byl uznán společný limit na odtah vozidla 10 tisíc Kč. Je dobré vědět, že odtah vozidla ze zahraničí vás může stát i víc jak 20 tisíc! Místo, kde jsme čekali na kamaráda manžela s odtahovkou, bylo vzdáleno od Jedovnic cca 320 Km. Pokud by nám jiná odtahovka účtovala odtah auta tam i zpět, mohli bychom očekávat i přes 29 Kč/km, což by vycházelo opravdu na necelých 20 000 Kč.

Oprava vstřikovacího ventilu byla docela drahou záležitostí, tak i přes happy end s pojištěním, se nám letošní dovolená dost prodražila.

Každopádně nikdy není tak hrozně, aby nebylo ještě hůř…
Příště si veškeré pojistné podmínky dobře přečtu a ujistím se emailem od zprostředkovatele dovolené. Poučte se ze mě a nenechte pojištění náhodě. Je dobré vědět, na co máte nárok, kdyby se něco stalo…
Brzy článek s radami ke 3 rakouským střediskům: Semmering, Lackenhof a Hochkar
Mé rychlo poznámky:
  • Semmering – nejblíž, rodinné středisko, kabinka – nutno vyzouvat lyže, podobné českým sjezdovkám, sáňkařská dráha
  • Lackenhof – obyčejněší rodinné sjezdovky, 2 místa, odkud se dají koupit pernamentky – POZOR! to menší někdy není otevřené a musíte se vracet na to větší, s parkováním horší, když není místo u hlavní kasy – nutno přejet k té menší (už ale mít koupené raději skipasy!)
  • Hochkar – větší středisko, už se opravdu zalyžujete, menší fronty, často ale nevyzpytatelné počasí – proto některé ze sjezdovek zavírají – nutno sledovat předpovědi a jejich zprávy na netu

Před zakoupením skipasů se mrknout do papírových map sjezdovek nebo na cedule u kas, zda nenabízí slevy pro děti. Často ANO. Skipasy platí jak na Lackenhof, tak Hochkar.

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>