fbpx

Nuda s dětmi? To ani náhodou! Být stále ve střehu, to je to, oč tu běží…:-)

Hory s dětmi

S dětmi se zaručeně nudit nebudete a navíc vás naučí být stále ve střehu. Že přeháním? Povím vám jeden zážitek, který se stal o jarních prázdninách v lyžařském středisku Ramzová. V roce 2017 byly jarní prázdniny až v březnu, takže lyžařská sezóna již končila. Za to nám vyšla celý týden azurová obloha. Kdo jste nebyl na Ramzové, dole pod sjezdovkou mají fakt vymakané dětské hřiště.

Se sluníčkem a fakt vysokými teplotami přišla obleva, takže v jednom místě na hřišti se vytvořila dost široká a hluboká kaluž. Terezka strašně chtěla jít na kolotoč, který byl jen kousek od této supr bahnité kaluže. No tipněte si. Jaká byla pravděpodobnost, že v ní skončí? Tato myšlenka mi ovšem vplula do hlavy hned, jak se zeptala, zda na kolotoč může. A proč? Protože za ty roky s dětmi mě život naučil počítat se všemi variantami, i s těmi negativními!

Dost často slýchám, že vidím vše černě nebo že maluji čerta na zeď nebo další jakési ustálené přirovnávací fráze. Ale řeknu vám jedno. Ne, nejsem ,,předposránek ani strašpytel“, jen už mám své zkušenosti, které mě posunuly o kus dál. A je vždy lepší počítat i s tou nejhorší variantou než pak vybouchnout v hysterickou scénu.

A naše kaluž? Přesně tak, milá Terezka, jak vystupovala ještě z točícího se kolotoče, odstředivou silou i se zamotanou hlavou prostě jen zavrávorala a neustála to. Jak široká tak dlouhá skončila v té jediné velké kaluži. Od lopatek až po kotníky z ní kapala špinavá voda. V tu chvíli jsem dostala tak strašný záchvat smíchu, který se mi už dlouho nestal. Celá ta situace byla tak vtipná:-). Manžel kroutil naštvaně hlavou nad dcerou i nade mnou.

Můj smích nešel zastavit, doslova jsem brečela smíchem. Terezka se uraženě nafoukla jak ježík a přestala komunikovat. Nejenže se sama lekla, co že se jí to stalo, ale ještě se jí její ,,mamouš“ směje jak neurvalá. Navrhla jsem ježíkovi, aby se mnou šel o kus dál na poslední zbytek sněhu, že ji povozím po zádech, aby vůbec mohla jít do hotelu a nekapalo z ní bahno. Nafouknutě se došourala a jízda mohla začít. Dostala jsem další záchvat smíchu. Opodál bavící se hloučky rodičů popíjející svařák a pivo se evidentně taky z naší situace velmi dobře pobavili :-).

Samozřejmě, ne vždy jsem takhle vysmátá. Naštěstí jsem ale měla pro naše holky celou další lyžařskou výbavu komplet rezervní, právě kvůli takovým situacím. Vozte s sebou vždy náhradní oblečení, je jedno, jak staré máte děti. Nikdy nevíte.

Dvojnásob to platí na různé slavnostní příležitosti, svatby či jubilea. Buďte vždy připraveni a nic vás nerozhází. Nebo rozhází, naštve, ale budete mít do čeho své špinavé dítě převléci…Protože vězte, že pokud se naskytne nějaká kaluž nebo jiný zdroj zašpinění, je velmi velká pravděpodobnost, že i vašemu dítěti se to stane.

,, Mějte na mysli, že štěstí přeje připraveným…:-).“

 

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>