fbpx

Ochutnej Ořech – recenze

Když jsme ty veverky, tak českou firmu Ochutnej Ořech jsme nemohly bez vyzkoušení odmítnout, no ne?;-)

Na konci února mi do emailové schránky přistál neobvyklý email od Dušana z Ochutnejořech.cz. Obrátil se na mě s tím, zda bych nechtěla vyzkoušet jejich produkty, napsat o nich článek a poslat i jejich příběh dál. Zatím mě ještě nikdy nikdo takto neoslovil a mě zajímalo, který z mých článků ho inspiroval k tomu, aby mě kontaktoval. Prý to byl článek o otužování dle Wim Hofa.

V tu dobu jsem Dušana měla chuť odmítnout, protože tak nějak pořád bojuji s časem. Nevypublikovala jsem ještě plno svých článků, které mám stále ve stavu konceptu, že. Nechala jsem si ale nějaký ten den na rozmyšlenou a ještě že tak. O pár dní později jsem to viděla úplně jinak…

Objednávka u Ochutnej Ořech

Produkty Ochutnej Ořech v rukou mladší dcery Terezky (ta mi byla ještě ochotná zapózovat :-))

Vlastně mi to pak přišlo i roztomilé a stylové, protože mám v práci plno přezdívek: Motýlek, Orel, Azték a i Veverka.😉 Jen pro úplnost, mám vystudovanou Přírodovědu a už od dětství k těm různým zvířátkům tíhnu, hlavně k různým hlodavcům. Navíc jsem si se svýma holkama oblíbila už delší dobu takové to sušené ovoce mrazem, různé ořechové směsi i ty různé plody v čokoládě. V obchodech jsem ale narazila jen na sušené maliny, jahody a ve značce MIXIT ještě na sušený rybíz. Když jsem se proklikla na nabídku sušeného ovoce u Ochutnej Ořech, málem jsem šla do kolen. Musím teda jako fakt říct, to je teda pořádnej RÁJ, nejen sušeného ovoce.

Ochutnej Ořech ochutnávka

různé zboží od české firmy Ochutnej Ořech

Každopádně než jsem se dostala k vybrání zboží, co bychom s mýma dvěma veverkami chtěly ochutnat, čas běžel jak splašenej. Dostávám se k tomu až v dubnu, kdy nám balík dorazil úplně před Velikonocemi. Starší dcera mi hned po příchodu domů z práce hlásí, že dorazila už ta zásilka od Ochutnej Ořech, zda ji může hned otevřít. Dost jsem zpanikařila a volám na ni: ,,Ale jinak počky na mě, chci slyšet všechny komentáře!“ A nebyla jsem daleko od pravdy. Vybrané zboží mizelo rychlostí světla!:-) Velkým překvapením a neuhlídatelným rychlopožíračem byl můj manžel, a to i u takových produktů, u kterých bych to u něj v životě netipla.

Pro vyzkoušení jsme zvolily s Veru tyto produkty:

Verča: „Co?! Člověk tady chvíli není a už je to skoro všechno snězený!“

Bylo zajímavé pozorovat, co komu jak chutná a proč. Potvrdilo se naše rodinné pravidlo, když jedeme na dovolenou a máme pobyt s all inclusive. Ta variabilita jídel na talíři a chutí mě nepřestane bavit a překvapovat. Tak to bylo i v tomto případě. Co člen, to jiné chutě a favoriti. Mně osobně nejvíc uchvátilo to mrazem sušené ovoce, nejvíc meruňky, švestky a višně. Višně byly absolutní TOP pro manžela díky své kyselosti a osvěžující chuti, zatímco pro holky byly na posledním místě. Pro Terezku byly až moc kyselé, Verči vadilo to, že se hodně lepí na zuby a hlavně na stálá rovnátka. Jirka zhodnotil, že švestky jsou pro něj lepší normálně sušené než mrazem. Mango a broskve nebyly špatné, ale celkovou chuť měly vcelku nevýraznou. Každopádně holky je vyluxovaly v mžiku oka.:-)

Každý jsme jiný, proto co člověk, to originál.

Takže tady krásně platí to ustálené slovní spojení: „Proti gustu žádný dišputát.“

Každý si může vybrat podle sebe, dle svého gusta a nikdo by proti tomu neměl nic mít…

Ochutnej Ořech - mochyně

Mochyně peruánská – Physalis od Ochutnej Ořech

Mochyně peruánská uchvátila jen manžela, a to opět pro svou specificky kyselou chuť. Mě jako Aztéka hlavně zaujala přezdívka tohoto ovoce – poklad Inků. Velmi doporučovaná ke konzumaci během chřipkové sezóny pro svůj vysoký obsah vitamínu C. Holky ochutnaly, ale v požírání nepokračovaly. Dále co nás neurazilo, ale ani nenadchlo byly mrazem sušené banány. Ty byly celkové takové tvrdší a dá se říct bez extra chuti.

Na čem jsme se bez rozdílu ale shodli všichni 4, byly arašídy v různých polevách (jogurt, karamel, mléčná čokoláda). Ty i se slunečnicemi v barevném hávu ala lentilky mizely opravdu mrknutím oka. Dalo by se o nich říct, že jsou těžce návykové a máte prostě problém je přestat jíst ve velkém. Nejvíc mi chutnaly ty arašídy v jogurtu, mňam boží prostě.

Arašídy tříbarevné od Ochutnej Ořech

Arašídy v čokoládě – Ochutnej Ořech

„Jen dospěláckou“ návykovkou nazvu zázvor v hořké čokoládě. Hmmm, ten musím říct, za mě PECKA, i když holkám moc nejel. Pro Terezku byl moc pálivý, pro Verču tam bylo až moc čokolády. Přesto, já si na něj šáhnout teda nenechám!:-)

Terezka: ,,Mami a budeme v tom obchodě pořád objednávat, prosím?

Další mňamka, na které jsme si teda fakt fest pochutnávali zase všichni 4, byl Lyofilizovaný černý rybíz v jogurtové čokoládě (mrazem sušený). Ta jogurtová poleva v kombinaci osvěžujícího rybízu je víc než povedená. A barevně vlastně taky.;-) Hrají různými červenými odstíny, mně úplně připomínaly i tvarově nějaká hvězdná tělesa.

Starší Verča o něm úplně zvolala: „Ó můj bože, to je dobrý, dívejte na ty supr barvy! Jen škoda, že ten rybíz v nich není větší, to by teprv bylo amazing!“

Jako poslední pánové na holení zůstávají arašídová másla. Na ty jsem byla hodně zvědavá, protože když byl v Lidlu americký týden, manžel jedno takové domů koupil. Vzpomněla jsem si tehdy na film „Seznamte se, Joe Black“, kde Brad Pitt hraje smrt v lidském těle. V jedné scéně nahusto jí arašídové máslo a nemůže s tím přestat, něco jak já, když si rozdělám nugetu. Tehdy mě teda ale vůbec ale vůbec neoslovilo, spíš bych řekla nechutnalo a říkala si, co kdo na tom má… I u másel to máme s chutěmi různé. Zatímco manžela neoslovil ani jeden ten vybraný typ, já byla mile překvapená tou chutí slaného karamelu. Ten miluju na všechny způsoby. Verči sedla ta příchuť s bílou čokoládou a Terezce ten karamel.

Verča si ale trochu posteskla, proč jsou oříšky i sušené ovoce baleny v plastech a zda by to nešlo vymyslet nějak jinak…

Jsem ráda, že jsme si mohli produkty Ochutnej Ořech víc osahat a vyzkoušet. A já už teď vím, že určitě někdy zase něco objednám, a to i jako dárky pro své blízké. Taky jsem opomněla zmínit, že balík došel opravdu rychle, až mě to zaskočilo. Této firmě můžete důvěřovat, protože je ohodnocena zákazníky na Heurece 98 % a v roce 2022 získala ocenění Shop roku (cena kvality – jídlo a nápoje).

Celý příběh o české rodinné firmě Ochutnej Ořech určitě stojí za přečtení zde.

česká firma s příběhem 🙂 – Ochutnej Ořech

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>