fbpx
svatební a životní příběhy - Šeherezáda

Proč pro mě přezdívka Šeherezáda má takový význam?

Šeherezáda – Seherezade

Proč používám stále svou přezdívku? Kde se vlastně vzala? Vymyslela jsem si ji sama, nebo má delší historii?

Popravdě já sama bych neměla odvahu se takhle nazvat. Pro mě má ale tato přezdívka hluboký význam. Začal mi tak říkat můj americký učitel angličtiny, když mi bylo asi 15. Měl nás na anglickou konverzaci a z každého z nás chtěl dostat maximum. Nabízel nám knížky a články v originále na čtení na doma. V dnešní době to není nic, co by vás oslnilo, ale v roce 1996 to bylo opravdu revoluční.

Tom Campbell dával pro zájemce domácí úkoly i ve formě psaní příběhů. Já na základce dělala němčinu, tak jsem na gymplu pořád jen ostatní doháněla. 🙁 Díky jeho osobitému přístupu se mi podařilo spolužáky dohnat.

Toma tak nějak vždy fascinovalo, že dokážu hned pohotově nějaký ten příběh vysypat z rukávu i bez přípravy. A tak mi začal říkat Šeherezáda. Je to pohádková postava, která aby si zachránila krk, vyprávěla sultánovi každou noc příběh na pokračování. Vždy jej nechala neukončený, aby byl do dalšího dne napnutý a nenechal ji popravit, jak měl ve zvyku. Milá Šeherezáda ho tak prý dokázala šponovat 3 roky. Mezi tím mu porodila několik dětí a milý sultán ji nejen ušetřil život, ale i miloval. 1000 a 1 noc jste už určitě někdy slyšeli.

K zálibě psát příběhy i sama pro sebe už pak byl jen krůček.

S Tomem jsem stále v kontaktu, když to jde, píšeme si každý týden. Je to už 80 letý pán. Mám jej velice v úctě a vážím si toho, že vynakládal plno energie, aby nás vybudil k lepším výkonům a motivoval nás pro angličtinu dělat víc.

Jeho povzbuzení a víra v to, že to dokážeme, mě tak fascinovala, že používáním této přezdívky mu vlastně vracím zpět stejně pozitivní energii. Je to pro mě symbol odhodlání a dřiny.

,,Tome, tohle je na tvou počest a patří Ti velké díky. Tvá víra ve mě a mé schopnosti přináší skrze mé zrealizované stránky další příběhy, které chci posílat dál. Thanks a lot Tom!“

Naučil mě bojovat a nevzdávat se, i když mi dost často přistávaly klacky pod nohama.

Život je o překonávání sám sebe i ostatních. Pokud vás něco baví, běžte za tím a nevzdejte to. Nenechte si od někoho namluvit, že na to nemáte, nebo že to nemá smysl. Nenechte si vzít váš sen.

Bez práce nejsou koláče. 🙂 Komu se nelení, tomu se zelení. Pečení holubi do pusy sami nelítají apod. Tak jako u mé záliby kreslit na střední… Na začátku nebylo poznat, koho kreslím. Po nějaké době úsilí a píle, mé portréty poznal každý. 🙂

JDE TO, NEVZDÁVEJTE SE!

Kleopatra

Kleopatra

Pamatuji si, jak mi v červnu 2019 Tom říká: ,, Šárka, make a dead line for writting your eBook until the end of August.“ Tehdy jsem mu řekla: Tome do srpna to nedám, to je příliš velké sousto. Toto rozhodnutí čekalo až na listopad. Do konce prosince jej musím dát dohromady, stůj co stůj, nebo už ho nikdy nedodělám!

A plánovaný eBook Mé svatební přešlapy jsem opravdu do DEAD line zrealizovala. A jsem neskonale vděčná jemu i sobě, že jsem ten termín splnila! 🙂 HURAY TOM, I GOT IT!

Tom Campbell : ,,Šárka, you are really like Seherezade!“

NEVER GIVE UP! 🙂

Můj delší příběh s více fotkami si můžete přečíst v tomto mém eBooku. Je to můj autentický příběh o tom, jak jsem překonávala sama sebe i své limity. Přináším v něm povzbuzení, abychom se v plnění snů i výzev nenechali odradit ostatními…  Psala jsem ho nejen kvůli sobě, ale i pro ostatní čtenáře. Kdykoliv chci něco vzdát a nedotáhnout to, otevřu si tento svůj příběh a nasaji motivaci. Mnoho z vás by mohl povzbudit a nakopnout k dalším krokům v životě…

Více o mě a mé zálibě ve 3 jazycích si můžete přečíst zde

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>