fbpx

Svatební menu, buďte raději konzervativní. I výběr jídla může být propadák…

VÝBĚR SVATEBNÍHO MENU

Opět vytáhnu jednu vzpomínku z naší svatby. Vzhledem k tomu, že v té době jsem byla často v kontaktu s italskými přáteli a do Itálie i dost často jezdila, jsem si velice oblíbila sušenou šunku (prosciuto). Navrhla jsem, že by předkrm na svatbě mohla být právě tato šunka místo klasické šunkové rolky se šlehačkou. I Jirka byl nadšený a zdálo se nám to jako skvělý nápad.

Měla to být absolutní pecka, tzv. trefa na branku. Místo toho to byl absolutní propadák :-/. A víte proč? Protože ať chceme nebo ne, děti a starší ročníky, jsou velmi konzervativní skupiny strávníků. Při konzumaci předkrmu se ze všech koutů svatební tabule ozývalo remcání a brblání. Dost hostů šunku žvýkalo jak kočka hadru. A najednou se to stalo. Vzduch prorazila skvělá věta: ,,Fuj, to je hnusný, to se nedá vůbec jíst“. Děti jsou totiž vždycky upřímné, až přeupřímné :-).

Italská sušená šunka jako předkrm

No co už. Museli jsme se smířit s tím, že spokojení jsme snad byli jen my novomanželé, pár vybraných jedinců a 3 italští hosté. Proto radím, nechte si své gurmánské experimenty až na raut. Tam si každý vybere, co mu hrdlo ráčí a co nebude chtít, si jen nevezme.

U svatebního menu, buďte konzervativní. Vyberte něco neutrálního-klasického, co by mohlo chutnat napříč všemi generacemi. V dnešní době hodně lidí musí držet různé diety. Myslete i na tohle. Dopředu si zjistěte od hostů, kdo jaké diety má a vyhodnoťte situaci. Například v naší rodině musí hodně členů rodiny dodržovat bezlepkovou dietu. Může se stát, že takových bude třeba 3-5, a to už stojí za zváženou, zda je nutné mít jako hlavní chod oblíbenou svíčkovou.

Myslím, že dobře udělaným přírodním plátkem kuřecího či vepřového nikdo nepohrdne a budete mít i lepší pocit, že jste se pokusili, aby na tom všichni byli stejně. Je ale možné, že se stejně najde i nějaký ten ,,remcálek alias kybic“. V tom případě myslete na jedno opět osvědčené přísloví: ,, Na světě není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.“

Tuto radu nad zlato využijete i při plánování velké rodinné oslavy či jubilea. Na rautu se můžete realizovat, ale u společného jídla stůjte nohama pevně na zemi a raději volte osvědčenou jistotu.

,,Lepší míti vrabce v hrsti, nežli holuba na střeše aneb jistota je jistota :-).“

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatbykde sdílím fotky vždy s mini vzkazem-mini příběhem – mini poselstvím. 😉

Další články k tématu svateb si můžete přečíst v rubrice Svatby.

Můžete si stáhnout i eBook zdarma s názvem Svatby – 3 Největší chyby při jejich plánování. V něm jsem popsala 3 největší chyby, které se opakují skoro na všech svatbách chystané svépomocí.

A ještě něco, skvělý TIP na bombastické barevné krabičky na výslužky a jiné svatební vychytávky. Někdo jistě ocení tento prověřený obchod. Na výslužku se totiž každý těší, na to pamatujte.

eBook Mé svatební přešlapy nabízím jen za zpětnou vazbu

Své poselství chyb a přešlapů jsem se rozhodla posílat dál. V eBooku najdete bez obalu celý náš příběh svatby, jak probíhala a co se nám nepovedlo. Co jsme měli udělat jinak a jaké chyby by se vám mohly přihodit taky. Navíc s bonusy – 3 svatební příběhy z pohledu svědkyně + Dárek.

svatební příběhy z pohledu nevěsty i svědkyně

Poselství 4 svatebních příběhů – s plno odkazy a předchystanými tabulkami v google dokumentu

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>