fbpx

Rozlučka se svobodou budoucí švagrové

Tento rok (2022) se vdávala má roztomilá švagrová, mláďátko pár let po dvacítce.:-) Její nejlepší kamarádka založila uzavřenou skupinu na FB, kam pozvala všechny holky, které by Nikča chtěla na rozlučce. Sdílí se tam nápady na dárky i program. Dynamičnost dnešní doby je v tomhle neuvěřitelná. Nikča o ničem neví, jen si má rezervovat jeden víkend – od soboty do neděle. Jsem z generace, kdy se zvali kamarádky a kamarádi na zapíjení, kde nevěsta s ženichem hostí a loučí se takto se svobodou.

Dnes už  se rozlučky organizují jinak. Zpravidla je zajišťují svědkyně nebo nejlepší kamarádky, ty se pak na vše skládají a vše nevěstě platí. Nevěsta ale sama pak třeba všem zúčastněným zaplatí oběd/večeři, zaplatí taxík na diskotéku apod.. Zapíjení bylo domluveno na červen a největší překvapení měl být pro nevěstu let nad Pálavou  a okolím, které tak na Jižní Moravě miluje. (video z letu)

Vyhlídkový let Mikulov

Mikulov se Svatým Kopečkem

Začalo to u nevěsty pod pergolou, kde pro nás měla na chystané občerstvení, šampaňské s jahodami a kdo chtěl, mohl si k úžasnému dortu a koláčkům dát i kafíčko.

Účastní se: budoucí nevěsta a 8 holek (2 z rodiny a 6 kamarádek), pořizujeme se všechny stejná trička

Dárky: Tričko s nápisem nevěsta (obrázek slunečnice, protože je bude mít i na svatbě), saténový župánek s nápisem nevěsta, sklenička na víno s nápisem a všemi jmény zúčastněných, věneček na hlavu, dort od další kamarádky (která se nemohla zúčastnit)

Zábava:

  1. Úkoly – na začátku dne dostává nevěsta lístečky, na kterých jsou úkoly, které během dne má splnit
  2. Kvíz – otázky na to, jak dobře zná svého budoucího manžela. Odpovědi holkám sám dal. Když neuhodne musí se napít vína. Odměna certifikát budoucí manželky (např. Kdy a kde jste se poznali? Na jakém nejzajímavějším místě jste měli sex? Má ženich raději pivo nebo slivovici?)
  3. Co máš v kabelce – všechny holky vyplní pravdivě, co nosí v kabelce a co v ní mají teď. Odměna kondomy
  4. Hra v bazéně (různé sladkovodní rybky – vylovit udičkou rybu, uhádnout co je to za rybu a na které je napsán společný zážitek s nevěstou, musí uhádnout s kým zažila zážitek a ta daná osoba splní časem program, který uvedla hlavní organizátorce rozlučky (např. pozve nevěstu za rok do kina, divadla, planetária, na zákusek, na večeři…)

Program:

8:30 – sraz u nejlepší kamarádky, pakování do 2 aut
9:00 – jít k Nikolce, dát si dort (od její kamarádky), bouchnout šampus, předat dárky, okolo 10:00 odjezd směr Břeclav
11:30 – vyhlídkový let nad Pálavou (Aeroklub Břeclav, let 30 min., nevěsta, švagrová a sestra)
12:30 – oběd ve steakové restauraci Steak House v Břeclavi
14:00 – ubytovat se v hotelu Galant Mikulov (mapa)
15:00 – 17:00 – wellness na střeše (krytý bazén, venkovní vířivka, vnitřní relax zóna, možnost drinků)
18:00 – večeře v hotelové restauraci
19:30 – degustace ve sklípku pod Kozím hrádkem, rodinné vinařství Solařík – vtipný starší pán, sranda jak něco (dá se zde i ubytovat v pěkných pokojích, mapa)
23: 00 – kebab (potkáváme zde Ondřeje Brzobohatého)
23:30 – diskotéka Coxs club v Mikulově (mapa)
2:30 – jen pár holek s nevěstou odjezd taxíkem na vyhlášenou diskotéku v Zaječí (mapa) – Retro music club
5:00 – focení svítání z rozhledny Dalibor (mapa), příjezd na hotel z diskotéky ve Vinařství u kapličky

svatební příběhy z pohledu nevěsty i svědkyně

Poselství 4 svatebních příběhů – s plno odkazy a předchystanými tabulkami v google dokumentu

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>