fbpx

Zdobení svatebních aut

Svatební zdobení aut

Nejen z vlastní, ale i z mnoha svateb už vím, že tato agenda dokáže pěkně potrápit. Nenechávejte zdobení aut na improvizaci v den svatby. Je dobré zdobení aut pořádně promyslet. Myslete na každý detail, auta dobře proměřte, nakupte dostatek stuh. Zkuste si 1 auto cvičně nazdobit, jak byste si jej představovali. Kam na kapotě uvážete špici stuhy, jak dlouhé chcete stuhy na zrcátkách a zda s mašlí nebo bez. Zda se budou zdobit i zadní skla aut.

zdobení svatební kolony

Zdobení svatebních aut

Zasvěťte a vysvětlete dobře zdobení aut osloveným osobám, které jste poprosili o tento typ pomoci. Velmi se hodí, když alespoň 2 ví, jak auta mají zdobit, aby se kolona aut co nejrychleji nazdobila. Ženich v den svatby bude mít úplně jiné starosti než řešit vázání mašlí na auta. To mi věřte!

Na naší svatbě můj Jirka i s mou mamkou pobíhali kolem svatebního auta, které mě poveze… Jako by toho už tak neměli nad hlavu. To samé můj brácha, který zdobí auto nevěsty na obrázku. Měl úkolů nad hlavu. Svatební dekorování opravdu můžete přenechat někomu jinému, jen je to potřeba dobře a včas vysvětlit.

„Tohle jsme měli mít zvládnuté a předané ještě před svatbou…“

Úplně vidím, jak oslovení strýčkové a kamarádi nechtějí něco pokazit, tak celý proces dlouho trvá, vzbuzuje obavy a nejistotu, zda je to tak správně. U zdobení aut hostů do svatební kolony to nemusí být až tak náročné, přesto někdy ty variace a představy můžou být komplikovanější než jen dva suky ze stuhy na zrcátku.

nazdobené auto nevěsty

Auto nevěsty – píše se rok 2008 a mě čeká den D

Víte, co má symbolizovat troubící kolona? Tento zvyk se táhne až do dávných dob…

Dříve bylo zvykem cestou na obřad i zpátky práskat bičem, v průvodu cinkat či různě chrastit. Důvod byl odehnání zlých duchů od budoucích manželů, odehnání chudoby a aby je tyto negativní síly nepronásledovaly do jejich nového příbytku.

V dnešní době je zvykem troubit klaksony aut.:-)

První v koloně jede vždy auto ženicha. Následují svatebčané a jako poslední auto nevěsty.

Naplánujte si dobře i rozdělení hostů do aut. Mějte nachystaný rozpis jmen řidičů s jejich auty a u nich mějte jmenný seznam hostů. V den svatby požádejte někoho, aby hosty informoval, s kým a jakým autem pojedou na cestu tam i zpět z obřadu.

Je možné, že nakonec někdo těsně před svatbou vypadne, nebo naopak přibude a bude potřeba rychle improvizovat. Pokud tato situace nastane, neberte to tragicky a nehleďte na etiketu. Je mnohem důležitější spokojený host než dohadování se o správném bontonu. Na nějaká co kdyby, jak kdyby, už nebývá čas a musí se jednat.

Vzorové příklady výpočtu délky stuh

Mějte dostatek řidičů na odvoz hostů po svatbě

Tohle obzvlášť musím zdůraznit! Neberte to na lehkou váhu a mějte na večer dostatek řidičů. Hosté většinou odcházejí hromadně a spustí lavinu dalších odchodů. Pak se stává, že řidiči nestíhají hosty odvážet a rychle se vracet pro další. Nezkazte si svatbu tím, že hosté pak budou muset dlouho čekat, než se dostanou domů.

I takovou svatbu jsem zažila a byla to opravdu škoda, že se to pak kvůli odvozu zbytečně vyhrotilo. My měli domluvené raději řidiče 3 a opravdu byli potřební.

rozpis hostů do aut se jmény řidičů

Příklad rozpisu aut se jmény řidičů a hostů

Další články s praktickými radami, které by se Vám mohly hodit:
Svatební proslovy i s různými příklady

Svatební focení s praktickými radami

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatbykde sdílím fotky vždy s minivzkazem-minipříběhem.

Další články k tématu svateb si můžete přečíst v  kategorii Svatby.

Můžete si stáhnout eBook zdarma s názvem Svatby – 3 Největší chyby při jejich plánování. Je to taková starší sestřička toho obsáhlého. Navzájem se doplňují.

svatební příběhy z pohledu nevěsty i svědkyně

Poselství  z vlastní svatby a 3 dalších svateb, hodnotné jsou i předpřipravené tabulky v google dokumentu, výpočty výslužek, koláčů, délky stuh na auta atd.

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>