fbpx

I svatební focení si zaslouží svou pozornost!

SVATEBNÍ FOCENÍ

Plánujete svatbu, domlouváte květinářku, vizážistku, DJ i fotografa. Každá část svatby si zaslouží svůj čas a vaši energii. My svatební focení podcenili jak hrom. Pojďte si se mnou zavzpomínat, jak to probíhalo.

Jirka není žádný fotící se nadšenec, tak zrovna na tuhle část svatby se netěšil vůbec. Uznal ale, že náš krásný den, chceme mít zdokumentovaný a že chceme pár krásných fotek na památku. Jirkův kamarád z kapely rád fotil, a tak jsme jej poprosili o nafocení celého dne včetně focení nás dvou v parku.

Náš plán byl takový, že se po obřadu v kostele přesuneme k zámku a „rychle“ se vyfotíme. Uděláme jen pár fotek a valíme za svou rodinou, která si krátila čas u našich na dvoře, kde o všechny mělo být dobře postaráno.

Po focení jsme pak měli hromadně odjet auty a objednaným autobusem do restaurace, která byla  cca 21 km od místa obřadu.  Plán se nám zdál hodně dobrý. Hlavně proto, že už nebudeme po obědě z restaurace někam odjíždět. Jenže jak už to bývá, dopadne to jinak, než jste plánovali…

Focení, se přiznám, jsem nevěnovala žádnou přípravu. Nehledala na internetu momentky, které by se mi líbily, ani se neinspirovala u jiných svatebních fotografů. A tak se stalo, že jsme pózy a situační fotky vymýšleli za chodu. Což o to, srandy jsme si užili kopec a nakonec se Jirka i přiznal, že to snad byla nejhezčí část dne… Ale ouha, čas byl neúprosný a běžel jak o závod!

svatební kytice - příběh

Svatební focení – zámek v Brně Líšni

Nakonec se nám focení natáhlo na 2,5 hodiny! Byla to katastrofa v tom, že pro naše hosty to musela být až příliš dlouhá doba na čekání. I přestože občerstvení bylo dost, jsem si jistá, že se všichni už dávno viděli na obědě.

Mé rady nad zlato:

 1. Pokud máte v plánu focení hned po obřadu, tak to zkuste nacpat max. do  1 hodiny a naplánujte hostům nějaký program. (možnost dát si kafe, zmrzlinu, někam si sednout, seznamovací hra atd.)
 2. Máte v plánu jet se fotit na delší dobu po obědě. Zaúkolujte svědky předem, aby si pro hosty nachystali nějakou hru, program, zábavu, aby jim 2 hodiny bez vás utekly. (tombola, seznamovací hra, kouzelník, kniha hostů se vzkazy, foto koutek, svatební noviny apod.)
 3. Ještě před svatbou si namyslete, jaké aranžované fotky by se vám líbily.
  • Napište si seznam póz klidně na papírek a dejte ženichovi do kapsy.
  • Namyslete si i srandovní fotky, fotky v pohybu, neobvyklé momentky.

A na co určitě nezapomenout?

 1. Napsat si i seznam skupinek, s kým byste se chtěli vyfotit. Zdá se vám, že tohle si psát přeci nemusíte? Věřte, že budete mít tak nervy na pochodu, že klidně na nějaké společné focení s rodinou úplně zapomenete.
 2. Určitě chcete nějaké fotky i s kamarády a kamarádkami. Udělejte z toho show pro všechny. Uvidíte, jak to všechny sblíží i seznámí.
 3. Opět, napište si seznam, např:
  •  fotky skákací
  • fotky kamarádů s ženichem zády k fotografovi
  • fotky kamarádek tahající nevěstu od ženicha 😉
  • fotky do nějakého útvaru

Super tahák ke stažení jsem objevila na stránkách www.svatebni-silenstvi.cz

Hurá, namyslíme si super fotky a nepodceníme přípravu!

Další články s praktickými radami, které by se Vám mohly hodit:
Zdobení svatebních aut i s příklady výpočtu stuh

Svatební proslovy i s různými příklady

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatbykde sdílím fotky vždy s minivzkazem-minipříběhem. 😉

Další články k tématu svateb si můžete přečíst v rubrice Svatby.

A  můžete si stáhnout v pdf → Svatby – 3 Největší chyby při jejich plánování. Pro všechny, kdo si chystají svatbu SVÉPOMOCÍ.

eBook Mé svatební přešlapy  s BONUSY a DÁRKEM.

Poselství 4 svatebních příběhů, rad a zkušeností

Své poselství chyb a přešlapů jsem se rozhodla posílat dál. V eBooku najdete bez obalu celý náš příběh svatby, jak probíhala a co se nám nepovedlo. Co jsme měli udělat jinak a jaké chyby by se vám mohly přihodit taky.

Do eBooku jsem zařadila i bonusy navíc – příběhy z jiných svateb, které popisuji očima svědkyně a kamarádky. Dále materiály k tisku a plno užitečných odkazů. Věřím, že mé dílo vám opravdu pomůže a stojím si za ním. Psala jsem ho srdcem a nejlíp, jak dovedla.

Zpráva od budoucí nevěsty, která mě nedávno moc potěšila…

a DÁREK v podobě dalšího eBooku, který vás obohatí o zvyky, tradice a svatební hry

DÁREK – eBook o svatebních zvycích a hrách

 

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>