fbpx

Návod na dokonalou svatbu neexistuje

Návod na dokonalou svatbu neexistuje

Jaké to bylo, když jsem se vdávala já?

Nemohla jsem si pomoct, chtěla jsem mít vše tak, jak jsem si vysnila…! Na to jsem ale pěkně dojela. Takových nás ale bude víc, o tom jsem přesvědčená. Skoro každá nevěsta má svou představu a tu tuní do dokonalosti. Nedej bože, kdyby se něco nepovedlo.

Vás svatba teprve čeká. Vy si mé následky chyb můžete jen přečíst, já je musela prožít, aby se mi rozsvítilo.💡 Postupně je sepisuji tady na svém blogu v sekci SVATBY. Než  se mi sem ale všechny zážitky a zkušenosti podaří překlopit, bude to chvíli trvat. Pokud ale tak dlouho čekat nechcete, pořádně jsem mákla a svůj den D jsem sepsala do eBooku Mé svatební přešlapy včetně dalších 3 svateb, kde jsem se pro změnu dopustila chyb jako svědkyně.

Už si ze sebe umím i vystřelit. Ale na svatbě mi teda do smíchu moc nebylo.

Občas si kladu otázku, jaké by to bylo, kdybych uposlechla rad zkušenějších a nemlela si svou. Na druhou stranu, kde jsem měla zapojit instinkt a své pocity, tam jsem se nechala natlačit do něčeho, co vlastně nechci. Byl to především výběr botůšatů. Trpět v tak vysokých podpatcích byl omyl na ntou, o šatech jak buldozér nemluvě.

Co vám tedy mohu poradit? Jak bych se asi rozhodovala dnes já? Tam, kde by šlo jen o , tam bych na sebe a své pocity rozhodně dala. Líčení, účes, střevíčky, šaty, podvazek, náušnice, bolérko, to vše budete mít na sobě jen VY! Do toho by vám asi nikdo jiný kecat neměl. Často jsou nevěsty nerozhodné, které šaty si vybrat. Většinou, které se samotným nevěstám líbí, se nelíbí těm, kterých se ptají na názor. Každý máme svůj vkus. Proto když se budete ptát moc lidí na názor (např. na Facebook skupinách), setkáte se s různými názory. Šaty si vyberte opravdu podle sebe.

Mám zajímavý poznatek. Když jsem byla vybírat šaty s kamarádkami a nevěsta ještě neměla v hlavě svého favorita a přešlapovala na místě, zkusily jsme fotky v šatech ukázat „chlapům“.  Jaké bylo mé překvapení, že se mému bráchovi, manželovi, kolegům líbily úplně jiné typy šatů, než jsme s holkami vybraly. To samé se nám stalo s účesy. Vím, je zvyk, že ženich nemá vidět šaty před svatbou, přesto, když budete v koncích, můžete se JEN zeptat, jaký typ šatů, účesů, botů by se mu na vás líbil. Uvidíte, některé budete mile překvapeny, některé nemile zaskočeny.

Každý z nás v životě jednou zažije svou vlastní svatbu, ale i několik jiných svateb. A protože jich už mám pěknou řádku za sebou a naplňuje mě o nich psát a dávat všechny různé střípky a zkušenosti dohromady, můžete občas zabrousit i na Instagram, kde v krátkých mini vzkazech píši různé rady, zkušenosti i  inspiraci.

Nikomu nechci vnucovat své názory, přesto si myslím, že mé sepsané zážitky a zkušenosti by mohly pomoci řadě z vás. Právě na těchto různých příbězích uvidíte, že se příprava a rozdělení úkolů nesmí podcenit. Ale taky že, 100% příprava neexistuje, protože kombinace událostí, které se mohou sejít, prostě nevymyslíte. Takové 3 rady, které se hodí mít na mysli i při organizaci větších akcí, si můžete stáhnout zdarma v tomto eBooku. Zmiňuji v něm i různé reakce lidí ve stresu, které jsem na vlastní kůži zažila.

eBook ke stažení ZDARMA – taková starší sestřička toho mého placeného. Jsou každá jiná, přesto se navzájem doplňují.

Možná si říkáte, co si tady budu číst nějaké rady. Zvažte to. Mohly/i byste se na chvíli zastavit a nechat vplout do hlavy tyto situace. Už jsem se s nimi setkala. Hodně holek si říká, že to bude v pohodě a že je nic nezaskočí, že si to chtějí užít. Přesto jsem zažila zamrzlou nevěstu skoupou na slovo, maminku fúrii, až agresivně naladěného tatínka a mohla bych pokračovat.

Má kamarádka Irča, které jsem byla za svědkyni, je za normálních okolností flegmoš a má ráda pohodičku. Nechtěné skluzy v čase ji ale dostaly do tak strašné spirály stresu a nervů, že jsem bez nadsázky měla strach, že mi v pokoji zelená omdlí. Její krásnou svatbu mám jako bonusový příběh k eBooku. Stojí za vyprávění, protože Irčina až příliš precizní příprava neznamenala, že svatba vyjde na 100 %. Ji samotnou zaskočilo, jak strašně měla nervy na pochodu a jak hrozně se před obřadem cítila.

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti. A na to cvičiště si můžete vzít mé příběhy a vyzkoušet si, co byste na tom místě dělali vy a jak byste se asi cítili a jaké emoce by tyto nepovedené okamžiky ve vás vyvolávaly.

No a já? U mě se nervozita a stres projevovaly červenými fleky na krku, dekoltu i obličeji, plus jsem měla pořádná okna, jak s naučeným slibem, obecně s komunikací a mluvením. Takže jestli si myslíte, že se dokonale znáte, věřte, že některé reakce u vás můžou vypuknout až na svatbě.

Poznámka: Záměrně píši s měkkým i, eBooky si stáhli a zakoupili i muži.

TIP:

Některé nevěsty mají přání, aby jejich družičky měly stejné šaty, dost často jdou do nákupu právě přes AliExpress, který má příznivé ceny.

NÁVOD jak na AliExpres najdete na webu svatebni-silenstvi.cz.REKAPITULACE:

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatbykde sdílím fotky vždy s minivzkazem-minipříběhem. 😉

Další články k tématu svateb si můžete přečíst v rubrice Svatby.

Můžete si stáhnout eBook zdarma s názvem Svatby – 3 Největší chyby při jejich plánování. Pro všechny, kdo si chystají svatbu SVÉPOMOCÍ.

Celý příběh naší svatby plný chyb a přešlapů jsem sepsala do eBooku. Chyby jsem udělala ale i jako svědkyně a kamarádka. Mé sepsané chyby by vám mohly pomoci plno situací přehodnotit a na nečekané situace na svatbě vás víc připravit. Cena je jen symbolická.

svatební příběhy z pohledu nevěsty i svědkyně

Poselství 4 svatebních příběhů – s plno odkazy a předchystanými tabulkami v google dokumentu

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>