fbpx
svatební boty

Jaké si pořídit boty? Jsem zvyklá na podpatky?!

SVATEBNÍ BOTY

Jste zvyklé na podpatky?

Tuhle otázku si rozhodně položte, než si koupíte svatební střevíčky. Já osobně nejsem vůbec podpatková. Běžné boty kupuji jen na mírném podpatku, takže bylo celkem logické, že se s vysokými ,,šteklemi“ nesnesu. Nechala jsem si ale ve svatebním salónu vnutit sice elegantní boty, ale na hrozně vysokém a úzkém podpatku. A o co víc ještě uzavřené do mučící špice. Byla to zásadní chyba. Několik měsíců jsem je procházela, snažila se na nich naučit chodit. Marně. Byl to děs!

Pokaždé si je obout a chodit v nich byla pro mě noční můra. Vůbec jsem si nedokázala představit, že v nich budu muset někam dojít nebo v nich dokonce vydržet celý den. Když jsem pak procházela složky s fotkami a hledala detail botů, abych vám je názorně ukázala, našla jsem slovy NULA fotek. Nemám ani jednu fotku samotných bot. Jedinou, na které se na ně můžete podívat, je tato v textu.

Je to tak směšné, když si to teď uvědomím, kolik bolesti jsem v nich zažila. Už vím, že boty s 15 cm nikdy neobuji. Přesto jsem v nich rekordně vydržela až do pozdního odpoledne. To ale jen díky adrenalinu a tomu, že nebyl čas řešit bolest a nepohodlí. Ó jaká byla úleva, když jsem je vyměnila navečer za nižší podpatek. Dnes si říkám, proč jsem ty náhradní neměla hned od rána…Dnes vím, že na rady jiných ohledně botů, jsem neměla vůbec dát.

Proto zvažte, zda vám takové utrpení za to stojí. Věta našich maminek a babiček: ,, pro krásu se musí trpět“, je úplně absurdní. Když jsem procházela dokumentační fotky kamarádek, tak jsem opět nenašla fotky samotných botů. Na fotkách stěží rozeznám, jakéže to botky vlastně měly. Nejčastěji jsou vidět při výstupu-nástupu do auta nebo když ženich přenáší nevěstu přes práh.

Samozřejmě, kdo má rád podpatky, je za vodou. Nechte si je krásně nafotit fotografem, bývají to moc pěkné fotky. Kdo podpatky nemáte rád, tak se do příliš vysokých ani nenuťte. Není nic horšího než celý den být v nepohodě, že vás něco tlačí, omezuje a bolí…:-/.  Fotografa poproste, zda by fotil tak, aby se vaše boty na fotkách moc neobjevovaly. Zkušení fotografové si najdou prostě jen jiný úhel a je to.

,,Takže sbohem věto Pro krásu se musí trpět…“

Užitečné články, které by se Vám dál mohly hodit:
Svatební proslovy i s různými příklady

Svatební focení s praktickými radami

Zdobení svatebních aut i s vzorovými příklady výpočtu stuh

Další články k tématu svateb si můžete přečíst v rubrice Svatby.

Můžete si stáhnout eBook zdarma s názvem Svatby – 3 Největší chyby při jejich plánování.

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatbykde sdílím fotky vždy s mini vzkazem-mini příběhem – mini poselstvím. 😉

eBook Mé svatební přešlapy jen za zpětnou vazbu

Své poselství chyb a přešlapů jsem se rozhodla posílat dál. V eBooku najdete bez obalu celý náš příběh svatby, jak probíhala a co se nám nepovedlo. Co jsme měli udělat jinak a jaké chyby by se vám mohly přihodit taky.

svatební příběhy z pohledu nevěsty i svědkyně

4 svatební příběhy plné rad a zkušeností + BONUSY

 

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>