fbpx

Svatební kytice může být zklamáním

Má svatební kytice a má umanutá představa

Dnes se s vámi chci podělit o svůj zážitek se svatební kyticí. Skoro každá nevěsta si svou svatební kytici do detailu představuje v hlavě, proto přesně ví, jak by měla vypadat.

V období, kdy jsme plánovali svatbu, jsem ujížděla na oranžové barvě. Oranžová byla všude, kam se podívám. Od oblečení až po sedačku. Samozřejmě jsem ji chtěla i do kytice. Aby ale kytice nebyla úplně jen z oranžových růží, namyslela jsem si kombinaci i s pastelově žlutými.

Podle vzorníku v květinářství jsem si vybrala obě barvy tlumenější, příjemné na oko. S paní květinářkou jsem se domluvila na tvaru kytice a nechala vytištěný obrázek, jak si kytici představuji vyvázat. Člověk by si řekl, že všechno klapne, jak má. To se ale bohužel nestalo. V sobotu mi ji Jirka vyzvedával a dovezl k našim, kde jsem se chystala.

svatební kytice - příběh

Svatební kytice s jedovatě žlutými růžemi

Bylo to opravdu velké zklamání. Musela jsem se hodně ovládat, aby mé negativní emoce nezkazily teprve začátky našeho dne D. Dodnes si ale pamatuju ten šok, když jsem uviděla ty ,,žluté“ růže. Jako celek byla kytice krásně vyvázaná, ale ta barva žlutých růží! Některé byly až do zelena a některé do takové syté jedovaté žluté. A zrovna jednu tu jedovatou měl Jirka mít na klopě! No byl to boj se sebeovládáním jak hrom.

Zřejmě vám jde hlavou, že jsem nadělala, že kytice vypadá dobře. Jenže když si člověk něco vysní a vytvoří si přesnou představu v hlavě, těžko se pak ovládá. V dnešní době dáte za kytici pořádný ranec. Tak je logické, že vás to pořádně dostane… Málokdo umí mávnout rukou nad něčím, co něco stálo a nepovedlo se.

Něco podobného se stalo mé švagrové, která si také vysnila svou kytici. Bohužel i její kytice nebyla podle jejích představ. Jak já ji rozuměla! Její kytice měla víc nerozvitých poupat než rozvitých, a proto neměla takové kouzlo, jaké bylo v plánu.

svatební kytice

svatební kytice

Proto vám radím, buďte v tomto ohledu připravené raději na vše, ať je vaše zklamání únosné. Kytici uvidíte až v den svatby a nedá se už nic dělat! To prostě musíte mít na paměti.

svatební kytice

Oranžové růže byly nádherné, o žlutých jsem to říct nemohla…

Příliš jsem lpěla na kráse různých detailů, místo abych si vážila a šťastně prožívala své svatební okamžiky. Jirka o mém velkém zklamání dodnes neví a dnes už bych se za své chování styděla, protože bazírovat na ,,blbé“ barvě růží, je prostě fakt masakr. Přesto si myslím, že by mě to mrzelo i dnes, kdy už se na vše dívám jinak.

Nastavte se do režimu, že kytice může být jak sázka do loterie. Může být nádherná, průměrná, a nebo vás zklame jak ďas. Každopádně ode mě teď už dopředu víte, že se i takovéto scénáře stávají a vnitřně se trochu na ně připravte.

Dobře se mi to teď říká, ale alespoň si to zkuste pustit do hlavy.

,,Neberu si kytici, ale manžela…“ 

Články s praktickými radami, které by se Vám mohly hodit:
Zdobení svatebních aut i s příklady výpočtu stuh

Svatební proslovy i s různými příklady

Svatební focení s praktickými radami

Na Instagramu mě najdete pod účtem jaknasvatbykde sdílím fotky vždy s minivzkazem-minipříběhem. 😉

Další články k tématu svateb si můžete přečíst v rubrice Svatby.

Můžete si stáhnout eBook zdarma s názvem Svatby – 3 Největší chyby při jejich plánování. Pro všechny, kdo si chystají svatbu SVÉPOMOCÍ.

Celý příběh naší svatby plný chyb a přešlapů jsem sepsala do eBooku. Chyby jsem udělala ale i jako svědkyně a kamarádka. Mé sepsané chyby by vám mohly pomoci plno situací přehodnotit a na nečekané situace na svatbě vás víc připravit.

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti. A na to cvičiště si můžete vzít mé příběhy a vyzkoušet si, co byste na tom místě dělali vy a jak byste se asi cítili a jaké emoce by tyto nepovedené okamžiky ve vás vyvolávaly.

svatební příběhy

Poselství 4 svatebních příběhů, rad a zkušeností

Šárka Pospíšilová
,,Mám chuť vyprávět své životní příběhy, jak ty veselé, tak i ty nepovedené. Z mých chyb a přešlapů se budete moci poučit a vyvarovat se jich." Můj příběh si můžete přečíst zde >> Již jsem dala dohromady i plánovaný eBook o naší svatbě. Díky němu se budete moci na tu svoji i na svatbu někoho jiného lépe připravit. Já už své chyby nevrátím, vám ale ty moje můžou pomoci. Mé svatební přešlapy zde>>